Lenovo IdeaCentre AIO 3 24ITL6 i5 11th Gen 4GB 23.8-inch All-in-One Desktop PC
86,000 TK
In Stock: Yes
Model: IDEACENTRE-AIO-3-24ITL6
Brand: Lenovo
Code: 11187605
Category:Desktop
0 people are watching this product now
Buy With EMI
0 ৳/Month
EMI for upto 12 Months
For Inquiry: +880-1958-666975
Share this product on social media
Input Devices
ProcessorIntel Core i5-1135G7 (8M Cache, 2.40 GHz up to 4.20 GHz)
MotherboardIntel SoC Platform
RAM1x 4GB SO-DIMM DDR4-3200
Graphics CardIntegrated Intel Iris Xe Graphics functions as UHD Graphics
Storage1TB HDD 5400rpm 2.5"
Up to two drives, 1x 2.5" HDD + 1x M.2 SSD
Monitor23.8" FHD (1920x1080) IPS 250nits
AudioHigh Definition (HD) Audio, Realtek ALC233 codec
3Wx2 Speakers
CameraHD 720p
Power Supply90W 89% Adapter
Network & Wireless ConnectivityIntegrated 100/1000M
11ac, 2x2 + BT5.0
Operating SystemFree DOS
KeyboardCalliope Keyboard, Black, English
MouseCalliope Mouse, Black
External I/O PortsRear Ports:
2x USB 2.0
2x USB 3.2 Gen 2
1x HDMI 1.4
1x Ethernet (RJ-45)
1x power connector
Physical Details
Dimension541 x 185.34 x 433.56 (21.3 x 7.3 x 17.07 inches)
Weight6.81 kg (15.01 lbs)
Warranty Information
Warranty3 Years
Brand: Lenovo
Title: Lenovo IdeaCentre AIO 3 24ITL6 i5 11th Gen 4GB 23.8-inch All-in-One Desktop PC
Model: IDEACENTRE-AIO-3-24ITL6
Code: 11187605
Category: Desktop
Sub Category: All In One
Sub-Sub Category: Lenovo
Price: 86000
Offer Status: 0
Description:
Input Devices
Processor
Intel Core i5-1135G7 (8M Cache, 2.40 GHz up to 4.20 GHz)
Motherboard
Intel SoC Platform
RAM
1x 4GB SO-DIMM DDR4-3200
Graphics Card
Integrated Intel Iris Xe Graphics functions as UHD Graphics
Storage
1TB HDD 5400rpm 2.5"
Monitor
23.8" FHD (1920x1080) IPS 250nits
Audio
High Definition (HD) Audio, Realtek ALC233 codec
3Wx2 Speakers
Camera
HD 720p
Power Supply
90W 89% Adapter